Jak zgłosić chęć korzystania z aplikacji Wykaz

Jeśli są Państwo zainteresowani korzystaniem z bezpłatnej aplikacji do prowadzenia publicznie dostępnego wykazu, prosimy przesłać na adres ekoportal@mos.gov.pl poniższe informacje:

 1. pełna nazwa urzędu
 2. adres urzędu (ulica, kod, miejscowość)
 3. nazwa województwa, a w przypadku urzędu gminy także nazwa powiatu
 4. numer telefonu
 5. lista użytkowników do utworzenia, w tym:
  1. imię i nazwisko osoby
  2. adres email (bezpośredni do użytkownika)
  3. wybrane uprawnienia:
   1. tworzenie kart
   2. publikacja kart
   3. administrator lokalny*

Jak dodać i/lub usunąć konto użytkownika

Jeśli potrzebują Państwo dodać lub usunąć użytkownika, prosimy przesłać na adres ekoportal@mos.gov.pl poniższe informacje:

 1. pełna nazwa urzędu
 2. lista użytkowników do usunięcia, w tym:
  1. imię i nazwisko
 3. lista użytkowników do utworzenia, w tym:
  1. imię i nazwisko
  2. adres email (bezpośredni do użytkownika)
  3. wybrane uprawnienia:
   1. tworzenie kart
   2. publikacja kart
   3. administrator lokalny*

Uprawnieni przez organ pracownicy urzędu samodzielnie wprowadzają karty informacyjne do wykazu.

* Uprawnienia administratora lokalnego nadajemy tylko dla osoby, która będzie zarządzała kontami użytkowników w obrębie urzędu.

Przetwarzanie danych osobowych

Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2016 poz. 922) jest Minister Środowiska (ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa). Dane osobowe gromadzone są w myśl art. 23 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 oraz art. 27 ust. 2 ustawy o ochronie danych osobowych.

Celem przetwarzania danych jest udostępnianie informacji o środowisku i jego ochronie, zgodnie z art. 8 ust. 1. ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2016 poz. 353).

Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane w aplikacji ma prawo do dostępu do treści swoich danych, prawo ich poprawiania, prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych ze względu na jej szczególną sytuację, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych w przypadkach szczególnych w myśl ustawy o ochronie danych osobowych.

do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.