Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii uruchomiło serwis Zagospodarowanie przestrzenne - cyfryzacja

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii uruchomiło serwis Zagospodarowanie przestrzenne - cyfryzacja

Od 31 października 2020 r. samorządy są zobowiązane do tworzenia i prowadzenia zbiorów danych przestrzennych aktów planowania przestrzennego. Proces porządkowania cyfryzacji planowania przestrzennego rozpoczęła nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (dodany rozdział 5a) oraz wydane na jej podstawie rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 26 października 2020 r. w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom samorządów, Ministerstwo uruchomiło serwis dedykowany cyfryzacji zagospodarowania przestrzennego. W serwisie udostępniane są informacje i narzędzia, które służą w szczególności jednostkom samorządu terytorialnego do realizacji zadań w zakresie cyfryzacji.

Jak poprawnie wykonać nowy obowiązek prawny w zakresie cyfryzacji planowania przestrzennego? Przy użyciu jakich narzędzi? Komu przekazać dane? Odpowiedzi na te i inne pytania umieszczono m.in. w zakładkach „Standaryzacja – obowiązujące regulacje”, „Narzędzia” oraz „Pytania i odpowiedzi”.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.