Informacja o możliwości zgłaszania uwag do wstępnej oceny oddziaływania przeglądu dyrektywy w sprawie emisji przemysłowych

W grudniu 2019 r. Komisja Europejska ogłosiła w komunikacie pn. „Europejski Zielony Ład”, że zamierza dokonać przeglądu dyrektywy w sprawie emisji przemysłowych.

Informujemy, że 24 marca 2020 r. Komisja Europejska opublikowała na stronie internetowej wstępną ocenę oddziaływania tego przeglądu. Dokument jest dostępny pod poniższym linkiem:
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12306-EU-rules-on-industrial-emissions-revision
 
Do 21 kwietnia 2020 r. możliwe jest zgłaszanie uwag do dokumentu.

Zgodnie z informacją Komisji Europejskiej dokument określa jedynie obszary, które zdaniem Komisji zostaną zbadane bardziej szczegółowo w samej ocenie skutków. Jest to zatem pierwsza z wielu możliwości, w ramach których można przekazać swój wkład do przeglądu, jak wyjaśniono w części dotyczącej konsultacji.
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.